Sıkça Sorulan Sorular

1- Kontak Lens: Kontak kelime olarak göze takılabılen demektir.Kontak lens ise göze takılabılen lensler anlamına gelir.Bu sebeple optik lenslerden ayrılır.
2- Yumuşak Lens: Yumuşak lensler ise herkesin kullanabileceği gündelik kozmetik veya numaralı lenslerdir.Ürün yumuşaklığı ise lensın kalınlığı ve hammadesinin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.
3- Renkli/ Kozmetik Lensler: Hareli, haresiz ve cosplay olmak üzere sitemizde 3 opsiyon bulunmaktadır.
4- Numaralı Lensler (Şeffaf ve Renkli Opsiyonlarıyla.)
Öncelikle hiçbir lensi uyurken takmanızı tavsiye etmiyoruz.Bunun sebebi insan gözü uyurken 180 derece arkaya döndüğü için lensi göz çukuruna yapışma riskinin olmasıdır.
*Hiçbir lens firması buna garanti vermez ve sorumluluk kabul etmez.
Ellerimizdeki vücut yağlarını sabun ile arındırdıktan sonra lenslerimizi tersi ve düzüne dikkat ederek taktıktan sonra uyanık olduğumuz bütün gün boyunca gözümüzde kalabilir.
Batma ve yanma yapmazlar;yapmaları durumunda normal olmayan bİr durum vardır. Lenslerin günlük kullanım süresi yoktur. Uyamadığınız sürece bütün gün takabilirsiniz.
Takma ve çıkarma aşamasına dikkat edildiği sürece hiçbir sorun yaşamazsınız. Elinizdeki yağı iyice gideremezseniz takma esnasında lensin tam orta noktasına elinizdeki yağ bulaşacağından lensinizde bulanık görmeler meydana gelir.
• Lensinizi her kullanımdan sonra saklama kabındaki eski solüsyonu dökerek yeni solüsyonla değiştirin.
• Saklama kabı içine lensinizi koyup kapakları kapatarak hafifçe titretmeniz yeterlidir.Bu şekilde gün içinde gözle gözükmeyen toz zerreciklerinin lensinizden temizlendiğini göreceksiniz.
• Bu noktada solüsyonunuzun kalitesi çok önemli çünkü lenslerin sertleşmesindeki en büyük etkenlerden biri gözümüzdeki minarellerin kullanım süresinde lensinize geçmesi ve lensin üzerinde kuruması ile ortaya çıkan lensin sertlesmesini engelleyecek dezanfektan ve minarel temizleyici solüsyon olmasına dikkat etmeniz gerekir.
• Düzenli lens kullanıcısı iseniz titreşimli lens dezenfekte kutusu almanızda fayda vardır lensinizin ömrünü uzatır.
Lens kullanırken en çok yapılan hata elinizle farkında olmadan gözünüzü ovuşturmanızdır.Bu durum lensin gözünüzden çıkmasına,yırtılmasına veya makyajınızın lensine bulaşıp batma yanma durumlarının ortaya çıkmasına ya da gün içinde elinizin hijyen olmaması halinde mikrop kapmanıza sebep olur.
*Gün içinde gözünüzün hassasiyeti yüksek ise lens takmayıp gözünüzü dinlendirmenizde fayda vardır.
• Lensinizi lens vantuzları ile takmanız her zaman için sağlık açısından önemlidir.
• Lens vantuzunun bulunmaması durumunda elinizi sabunla elinizdeki yağlı his kayboluncaya kadar yıkadıktan sonra parmağınızın ucuna lensinizi tam çanak olan kısmı yukarıya bakacak şekilde alıp gözünüze takmalısınız.
• Takma esnasında lensinize bakmayın, tam tersi bir yere bakıp lensi gözünüzün beyaz kısmına oturtun.Parmağınızı çektikten sonra gözünüzü yavaşça kapatıp sağa sola doğru hareket ettirin. Lensinizin tam çanak kısmı irisinizin üstüne kusursuz bir şekilde oturacaktır.
*Makyajdan önce takarsanız lensinize makyajınız bulaşmayacağından batma durumu olmayacaktır.
Öncelikle paketlerinde 30 çift ürün olacağı için her biri bir günlük kullanım süresine eşittir ve her gün yeni bir blister açacağınız için hijyen ve sağlık açısından daha kullanışlıdır.
*Ayrıca kaybolma, yırtılma durumlarında diğer paketler olacağından avantajlı bir üründür.
Lensinizi taktıktan sonra eğer gözünüzün üzerine tam durmuyor kayma yapıyorsa lensinizi ters takmışınızdır ve eğer renkli ise ters olan tarafın rengi biraz daha soluktur.
Diğer bir yöntem ise parmağınızın ucuna aldığınızda tam çanak yukarı bakacak konik olmayacak şekilde durmalıdır. Alttaki görselleri inceleyiniz.
Yükleniyor...
Size nasıl yardımcı olabiliriz?